Znajdź nas:

Terminale płatnicze kolejne zmiany na rynku. PaySquare zmienia właściciela.

Oceń ten artykuł
(23 głosów)
Terminale płatnicze kolejne zmiany na rynku. PaySquare zmienia właściciela. - 4.9 out of 5 based on 23 votes
PaySquare na sprzedaż PaySquare na sprzedaż fot. geralt

W poprzednich artykułach pisaliśmy o zmianach na rynku terminali płatniczych, a zmian jest sporo: min. pojawienie się nowej marki REVO, która przejęła klientów RaiffeisenPolbank, niebawem powinien wystartować ING z ofertą terminalową, niedawno wystartował Credit Agricole, również BGŻ BNP Paribas  planuje pojawić się na rynku z ofertą terminalową. 
Tym razem informujemy o planach zmian w PaySquare.

Kolejna zmiana w PaySquare.

Na polski rynek PaySquare wszedł całkiem niedawno, marka działa w ramach Grupy Equens SE. W wyniku fuzji z Montrada rozpoczął działalność w IQ 2014 roku. Montrada natomiast historycznie przejęła REA CARD.
PaySquare znany jest na rynku z innowacyjnych rozwiązań oferowanych szczególnie w segmencie dla małych i średnich firm. Danych o udziale rynku w Polsce firma nie ujawnia, ze strony PaySquare dowiadujemy się, że obsługuje rocznie ponad 262 miliony transakcji bezgotówkowych realizowanych przez ponad 120 000 konsumentów w Europie.

Worldline zamierza przejąć 100% udziałów w PaySquare

Worldline i Equens zamierzają połączyć siły w celu stworzenia nowego znaczącego dostawcy usług płatniczych. Memorandum zostało podpisane 3 listopada 2015r. Equens przekaże wszystkie swoje udziały w tym w PaySquare na rzecz Worldline.
Worldline jest jednym z europejskich liderów na rynku płatności i usług transakcyjnych, z siedzibą we Francji.
Worldline i Equens SE z marką PaySquare dokonując konsolidacji mają zamiar stać się jednym z czołowych i najbardziej innowacyjnych dostawców usług terminalowych dla firm w Europie.

Sfinalizowanie transakcji przewidywane jest już na pierwszy kwartał 2016 roku.
O szczegółach i przebiegu kolejnych etapów zawartej transakcji PaySquare będzie na bieżąco informować.

Czekamy zatem na informacje, ciekawe jakie plany będzie miał Worldline i jak będzie się starał konkurować z coraz ciaśniejszym rynkiem, szczególnie po zmianie interchange.

Zaloguj się, by skomentować