Znajdź nas:

Terminal płatniczy – gwarancja na bezpieczną i wygodną płatność.

Oceń ten artykuł
(17 głosów)
Terminal płatniczy – gwarancja na bezpieczną i wygodną płatność. - 4.9 out of 5 based on 17 votes
karty płatnicze karty płatnicze fot. e-Gabi

Co łączy Hiszpanię, Wielką Brytanię, Francję oraz Polskę?

 

Terminale zbliżeniowe- standard rynkowy.

Jest jedna cecha wspólna, która łączy Hiszpanię, Wielką Brytanię, Francję oraz Polskę.
To kraje, które są liderami w zakresie użytkowania terminali płatniczych, obsługujących karty bezstykowe. Co mówią nam liczby? Hiszpania udostępnia swoim obywatelom aż 593 tysiące terminali. Wielka Brytania posiada 410 tysięcy tego typu urządzeń, Francja, niewiele mniej, bo 405 tysięcy, natomiast Polska udostępnia 311 tysięcy terminali do kart bezstykowych.
Na drugim biegunie można przedstawić rynek terminali płatniczych w Stanach Zjednoczonych, może dziwić, ale karty zbliżeniowe to cały czas nowość która dopiero zdobywa uznanie wśród konsumentów.
Wszystko dla wygody klienta i podnoszenia jakości usług.
Jeszcze kilka lat temu, kiedy chcieliśmy kupić świeże warzywa na pobliskim bazarze lub skorzystać z usług fryzjerskich czy kosmetycznych musieliśmy zaopatrzyć się w gotówkę. Dzisiaj korzystanie z terminali płatniczych jest normą i powszechnie obowiązującym standardem, a klienci na brak możliwości zapłacenia za usługę i towar kartą, reagują niemałym zaskoczeniem. Prognostycy mówią, że do końca 2017 roku na terenie całej Polski będzie można korzystać z terminali obsługujących zarówno karty bezstykowe jak i smartfony.

Karta bezstykowa

Czym charakteryzuje się karta bezstykowa i jakie korzyści wynikają z jej posiadania? Karta płatnicza to wygoda, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu. Płatność przebiega błyskawicznie. Trwa jedynie 2-3 sekundy. Bezdotykowo wykonasz operację na kwotę nieprzekraczającą 50 zł. Takie rozwiązanie ma zabezpieczyć Cię przed nielegalnymi operacjami i kradzieżą. Oczywiście, kartą bezstykową zapłacisz i większe kwoty. Aby to zrobić, wystarcz posłużyć się nr PIN. To dodatkowe zabezpieczenie Twoich pieniędzy. Jakie są jeszcze zalety kart bezstykowych?
Płatność kartą eliminuje ryzyko błędu sprzedawcy podczas wydawania reszty. Dzięki operacji bezgotówkowej zawsze masz pewność, ze Twoje konto podczas zakupów „uszczupli się” o odpowiednią kwotę. Działanie kart  bezstykowych opiera się na sprawdzonej technologii RFID, bazującej na łączności radiowej.

Korzyści dla przedsiębiorców

Stosowanie terminali, które obsługują karty bezstykowe minimalizują ryzyko utraty klienta. Przedsiębiorcy, którzy zainwestowali w to niewielkie urządzenie idą z duchem czasu. Ułatwiają swoim klientom zasilanie ich firmowego konta. Po prostu.
Jak pokazują badania wydanie wirtualnego pieniądza „nie boli” tak samo, jak pozbycie się z portfela tradycyjnej gotówki. Klient płacący kartą to dobry klient. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zasili Twoje konto większą sumą. Transakcje bezgotówkowe są coraz częściej stosowaną formą płatności i jak pokazują statystyki, udział plastikowego pieniądza w operacjach finansowych będzie stale rósł. Warto wiedzieć, że terminale posiadają także funkcje dodatkowe. Funkcja DCC umożliwia rozliczenie transakcji w walucie wydania karty, Cash back:  wypłatę gotówki. Ponadto terminal jest znakomitym sposobem na doładowanie telefonu, co może być dodatkowym źródłem przychodów w firmie.

Terminale przyszłości

Terminal przyszłości to inteligentne narzędzie spełniające wiele funkcji. Dzięki innowacyjnym systemom operacyjnym będzie zintegrowany z rozmaitymi aplikacjami, w pełni dostosowanymi do indywidualnych potrzeb użytkowników. Z niecierpliwością czekamy na nowości z Apple, Samsunga, LG czy Forda który również dostrzega potencjał w nowoczesnych metodach rozliczania transakcji.

Zaloguj się, by skomentować