Znajdź nas:

Wkrótce terminale płatnicze w Eurocash Cash & Carry

Oceń ten artykuł
(11 głosów)
Wkrótce terminale płatnicze w Eurocash Cash & Carry - 4.9 out of 5 based on 11 votes
terminale płatnicze Cash&Carry terminale płatnicze Cash&Carry fot. Alexas

Niedawno informowaliśmy o wprowadzeniu do Poczty Polskiej terminali płatniczych. W Biedronce już się przyzwyczailiśmy do możliwości płacenia kartą ( z czego ubolewają dostawcy bankomatów ). Dawno już zniknęły kolejki przed okupowanymi ATM-ami.

 

Terminale płatnicze w sieci Eurocash.

Obecnie w wybranych placówkach trwają testy terminali płatniczych w Eurocashu. Z nieoficjalnych informacji prace wdrożeniowe prowadzone są w siedmiu wybranych lokalizacjach.

SIX Payment i First Data Polska

Dostawcami usług terminalowych będą dwie firmy znane na rynku krajowym- SIX Payment wywodzący się ze Szwajcarii jeden z mniejszych graczy na rynku krajowym, oraz jeden z liderów na rynku First Data Polska. Zatem jak Dawid i Goliat.

Zaskakujący jest fakt, że tak długo Eurocash opierał się wprowadzeniu płatności bezgotówkowych, czyżby presja rynku i klientów zmusiła do zmiany stanowiska ? Nie można pominąć faktu, że obniżenie stawek interchange wpływa pozytywnie na rynek szczególnie i rozwój obrotu bezgotówkowego. Tam gdzie są wyśrubowane marże a Eurocash jest dużą hurtową siecią liczy się każdy dodatkowy koszt w tym koszt obrotu bezgotówkowego.

Czekamy zatem na oficjalne wdrożenie. 

Zaloguj się, by skomentować