Znajdź nas:

Leszek Czarnecki sprzedał Getback S.A. do private equity.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Leszek Czarnecki sprzedał Getback S.A. do private equity. - 4.0 out of 5 based on 1 vote
GetBack GetBack mat. GetBack

Grupa Idea Bank podpisała w dniu wczorajszym ( 15.03.2016r ) umowę sprzedaży Getback S.A. za cenę 825 mln zł. GetBack S.A. to jeden z liderów polskiego rynku windykacji.

Getback S.A. windykacja.

Spółka była kupiona w połowie 2014 r. za 270 mln zł. Jak widać zarządzający potrafią w krótkim czasie podwoić wartość spółki, po niespełna dwóch latach zarobili na transakcji około 555 mln zł, czyli ponad 200%. 
Kupującym jest międzynarodowe konsorcjum funduszy private equity na czele której stoi Emest Investments. W dniu przeniesienia własności akcji fundusz zapłaci jednorazowo lub w dwóch transzach. Umowa jest warunkowa i jest uzależniona min. od uzyskania zgody UOKiK.

Do finalizacji transakcji powinno dojść w drugim kwartale 2016 r. po spełnieniu kilku warunków, między innymi po uzyskaniu zgody UOKiK. Niewątpliwie będzie to jedna z największych transakcji w sektorze finansowym w tym roku w Polsce.

Jest to bardzo ważny ruch w strategii rozwoju grupy a przede wszystkim mocne wzmocnienie kapitałów banku, co umożliwi dalszy szybki i bezpieczny rozwój. Grupa Idea Bank zamierza skoncentrować się na swojej podstawowej działalności a środki ze sprzedaży akcji GetBack przyspieszą rozwijanie grupy w szczególności w sprzedaży kredytów, leasingu i faktoringu.Jako Grupa Idea Bank potrafi nie tylko budować szybko biznes w sposób organiczny, ale i również kupować spółki. W 2014r kupili VB Leasing Polska za 1,5mld zł i była to największa transakcja na rynku w roku ubiegłym. Bank nie wyklucza kolejnych akwizycji nie tylko na rynku krajowym.

1 komentarz

  • Link do komentarza JAga czwartek, 31 marzec 2016 18:56 napisane przez JAga

    Getback to zlodziejska mafia powinno sie ich pozamyakc do pierdla

    Raportuj
Zaloguj się, by skomentować