Znajdź nas:

Pomoc dla małych i średnich firm. Dotacja na zagraniczną ekspansję.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
dotacja Polska Wschodnia dotacja Polska Wschodnia fot. iEvolution

 

Od 15/04/2016r rusza program wsparcia unijnego dla małych i średnich firm na rozszerzenie swojej działalności na rynkach zagranicznych. Do wykorzystania jest pula pierwsza pula 5 mln zł z programu „Polska Wschodnia” na lata 2014-2020. Wnioski można składać do 20/05/2016r.

 

Program wsparcia "Polska Wschodnia" dla jakich firm?

Celem programu "Polska Wschodnia" jest pomoc firmom z Polski Wschodniej w zdiagnozowaniu ich potencjału w zakresie rozwoju biznesu na rynkach zagranicznych. Pomoc w przygotowaniu firmy i oferty pod kątem eksportu oraz aktywnie poszukiwać partnerów biznesowych w celu wprowadzenia produktów na nowe rynki.


W programie uczestniczyć mogą przedsiębiorcy z pięciu województw:
- lubelskiego,
- podkarpackiego,
- podlaskiego,
- świętokrzyskiego,
- warmińsko-mazurskiego

Przedsiębiorcy mogą starać się maksymalnie o 50 tys. zł na doradztwo w zakresie opracowania modelu biznesowego związanego z rozszerzaniem działalności firmy na rynki zagraniczne.
Wsparcie ma umożliwić min. in.: analizę potencjału w zakresie eksportu; oszacowanie możliwości sprzedaży; dobór najefektywniejszych narzędzi marketingowych; wyszukanie dostępnych źródeł zewnętrznego finansowania działalności eksportowej oraz instrumentów finansowych obniżających ryzyko eksportowe, takich jak kredyty eksportowe, fundusze poręczeniowe i gwarancyjne.

Warunkiem wnioskowania o wsparcie unijne jest posiadanie w ofercie produktu lub usługi, która może być proponowana na rynku zagranicznym.

Realizacja projektu umożliwia skorzystanie z drugiego etapu wsparcia z działania 1.2, w którym firmy mają szansę zdobyć nawet 500 tys. zł na przygotowanie do wdrożenia przyjętego modelu. Dotacja może być przeznaczona m.in. na usługi doradcze związane z dostosowaniem produktu do rynków docelowych czy zakup wartości niematerialnych i prawnych. Możliwe jest także sfinansowanie udziału w zagranicznych targach, wystawach czy misjach handlowych. Ogłoszenie konkursu zaplanowano na grudzień br.

Zaloguj się, by skomentować