Znajdź nas:

Alior Bank szykuje się na przejęcie BPH od General Electric ?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Alior Bank szykuje się na przejęcie BPH od General Electric ? - 4.5 out of 5 based on 2 votes
pzu alior bank pzu alior bank mat. alior bank

Alior Bank którego właścicielem jest PZU prowadzi zaawansowane rozmowy związane z przejęciem BPH od General Electric – informację podaje Reuters, żaden z banków nie potwierdza jednak informacji. Należy pamiętać że część grupy menagerów pracujących obecnie w Alior Banku wywodzi się właśnie z BPH.

 

PZU za pośrednictwem Alior Banku zainteresowane kolejnymi przejęciami instytucji finansowych. Kto następny ?

Niewątpliwie jednym z uzasadnień przejęcia jest kontynuacja zamierzeń polityków, którzy dążą do repolonizacji sektora bankowego ( obecnie 60% mają podmioty zagraniczne ). Skuteczne działania może realizować największy ubezpieczyciel nie tylko w Polsce ale i w Europie Centralnej. Kontynuacją działania jest właśnie chęć przejęcia kolejnych banków.

GE posiada 87 proc. udziałów w BPH, którego rynkowa wartość wynosi 2,2 mld zł. Aktywa banku szacowane są na 32 mld zł, co stanowi 2 proc. wartości całego sektorowa. GE chce sprzedać bank, gdyż planuje strategiczne wycofanie się firmy z sektora finansowego. Jeżeli transakcja dojdzie do skutku można się spodziewać przejęcia już w II kwartale br.

Co może jeszcze kupić PZU?

Pomimo zmiany prezesa PZU cel strategiczny pozostaje ten sam – kontynuowanie działań związanych z przejęciem kolejnych instytucji finansowych. Na sprzedaż wystawione są obecnie, obok BPH, także Raiffeisen oraz Bank Ochrony Środowiska.

Zaloguj się, by skomentować