Znajdź nas:

Hongkong miasto wielkich możliwości i marzeń przedsiębiorców ?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
HongKong HongKong fot. lemonio

Hongkong wciąż czaruje swoją potęgą i możliwościami - teraz w kręgu zainteresowania są start-upy również z Polski.

Jest to miejsce biznesu które zachwyci swoją potęgą każdego. Z jednej strony jedno z najdroższych miejsc na świecie do życia z drugiej strony skupia większość liczącego się biznesu na świecie. Przyciąga jak magnes obecnie chce być atrakcyjnym miejscem dla start-upów z Europy. Przed zaproszeniem europejskich firm swoje siedziby ma już ponad 4 tys. firm. Hongkong również zaproszenie kieruje do polskich start-upów. W tym celu została stworzona agencja InvestHK działająca już w 28 krajach, której zadaniem jest wsparcie na nowych rynkach. Najbliższa siedziba InvestHK znajduje się w Berlinie.
Jest to miejsce niezwykle atrakcyjne otwierające bramę biznesu azjatyckiego i światowego właśnie tu powstają nowe innowacyjne trendy. Młody biznes otrzymuje dostęp do najnowszych technologii, edukacji na najwyższym poziomie, przejrzyste przepisy prawne i prosty system podatkowy.

Będąc w Hongkongu byłem oczarowany miejscem, wielkość i rozmach zapiera dech w piersi. Pomimo tak małego obszaru i wielu niedogodności wciąż jest ważnym kreatorem w świecie biznesu. Odczuwa się dalej duży wpływ Brytyjczyków na kształtowanie się metropolii, do dnia dzisiejszego zostało wiele rozwiązań anglosaskich, a poziom korupcji jest jednym z najniższych poziomów na świecie. Ostatni raport Human Development Report w rankingu poziomu życia Hongkong jest na 12 pozycji wyprzedzając min. Szwecję czy UK.

Zaloguj się, by skomentować