Znajdź nas:

Alior Bank kupił BPH - spekulacje się potwierdziły

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Alior Bank kupił BPH - spekulacje się potwierdziły - 5.0 out of 5 based on 6 votes
Bank BPH Bank BPH fot. Reporter

Alior Bank zawarł z grupą General Electric Capital umowę dotyczącą nabycia części Banku BPH. Można było się spodziewać że jeżeli transakcja dojdzie do skutku to będzie jeden warunek- wydzielenie portfela kredytów hipotecznych denominowanych w CHF, innych walutach obcych i polskich złotych oraz BPH TFI.

 

 

BPH kupiony przez Alior Bank za ponad 1,2 mld zł

Pisaliśmy już poprzednio o spekulacjach rynkowych które jak widać potwierdziły się. Portfel kredytów hipotecznych denominowanych w złotych i w walutach obcych o wartości 3,9 mld  USD zostanie w BPH. Alior Bank przejmuje tylko podstawową działalność bankową. Cena za 87,23 proc. udziałów GE w podstawowej działalności Banku BPH wynosi 1,225 mld zł.

Przed zakończeniem transakcji Bank BPH będzie kontynuował wdrażanie planu transformacji biznesowej. Jego koszty zostaną sfinansowane z rezerw Banku BPH, które wyniosą 212 mln zł. W ramach planu przeprowadzona zostanie transformacja sieci sprzedaży. Informacja była już podawana przez Bank BPH, który planuje przekształcić 134 swoje oddziały w placówki partnerskie.( ciekaw jestem z jakim czy znajdą chętnych na takie rozwiązanie ). Jeżeli plan się nie uda zrealizować część z nich zostanie zamknięta. Jedynie 53 oddziały mają być rozwijane jako flagowe placówki banku. Zmian nie będzie w centrach biznesowych obsługujących klientów korporacyjnych.

O planach sprzedaży słyszeliśmy już w 2014r z oficjalnego komunikatu General Electric Company. Jeszcze pod koniec 2015 roku wymieniano wśród zainteresowanych przejęciem banku BPH jest min. PZU, Unicredit, Getin i CaixaBank.

Zaloguj się, by skomentować