Znajdź nas:

Kredyt na start dla firm. Jak chętnie banki finansują startupy.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Kredyt na start dla firm. Jak chętnie banki finansują startupy. - 5.0 out of 5 based on 3 votes
kredyt na start kredyt na start fot. Tumisu

Kredyt na start dla firm. Jak chętnie banki finansują startupy.
Masz pomysł na biznes, przeszedłeś przez proces rejestracji firmy. Opracowałeś pomysł w każdym szczególe opracowałeś strategię marketingową masz dopięty biznes plan. Nawiązujesz pierwsze kontakty handlowe i …. zaczynasz rozglądać się po rynku za finansowaniem prowadzonego przedsięwzięcia. I zaczynają się pierwsze schody.

Kredyt na start dla nowej firmy.

Statystycznie polscy przedsiębiorcy najczęściej sięgają do własnych oszczędności. Jeżeli przeliczymy się z naszymi możliwościami zwracamy się do najbliższej rodziny lub znajomych. Dopiero kolejnym wyborem a raczej ostatnią deską ratunku jest bank. Wydaje się, że właśnie najprościej jest pójść do banku – jesteś odważny masz firmę należy Ci się kredyt. Pamiętam jedną kampanię banku zachęcającego przedsiębiorców do zaciągania kredytów, która w podobny sposób nęciła sloganem reklamowym. Szybko się jednak z niej wycofano… bo przedsiębiorcy zbyt dosłownie brali tekst przekazu – nie wystarczy być odważnym by dostać kredyt.

Rynek niestety nie ma zbyt bogatej oferty dla nowych firm. Kredyt na start znajdziemy w mBanku, Alior Banku i IdeaBanku. IdeaBank zaproponuje najwyższą kwotę – koszty takiego kredytu będą jednak dość wysokie. Ciekawą ofertę ma również Alior Bank – 100tys. zł na 5 lat kusi kwotą. mBank również ma propozycję – do nowych firm podchodzi jednak bardzo ostrożnie – proponuje raptem 10tys. Oczywiście można szukać rozwiązań również w sektorze pozabankowym warto zerknąć na ofertę wsparcie w starcie. W większości ofert można skorzystać z poręczenia BGK – ostatni program poręczeniowy COSME cieszy się coraz większy zainteresowaniem. Zdecydowanie łatwiej jest uzyskać większą kwotę już po 3 czy też 6 miesiącach prowadzonej działalności. Należy mieć na uwadze, że kredyt owszem jest bardzo potrzebny jak tlen czy kroplówka dla nowej firmy, ale banki chyba zapominają, że wysokie obciążenie w postaci kosmicznych kosztów nie zawsze wspierają biznes i tylko nieliczni odniosą sukces. Warto zatem rozsądnie podejść do pierwszego finansowania w firmie.

Zaloguj się, by skomentować