Znajdź nas:

Alior Bank emituje obligacje - zapisy do 28 kwietnia

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Alior Bank emituje obligacje - zapisy do 28 kwietnia - 5.0 out of 5 based on 2 votes
Alior Bank Alior Bank mat. alior bank

Alior Bank emituje obligacje zapisy już się zaczęły i będą przyjmowane do 28/04 br. oferta kierowana jest również do inwestorów indywidualnych. Poprzednia emisja zakończyła się z dużym sukcesem. 

Alior Bank w zaoferuje 8 letnie obligacje o łącznej wartości nominalnej 70mln pln. Oprocentowanie obligacji w pierwszym okresie odsetkowym będzie stałe i wyniesie 5,00% w skali roku. W kolejnych okresach odsetkowych oprocentowanie będzie zmienne, ustalane w oparciu o stawkę WIBOR 6M powiększoną o stałą marżę w wysokości 3,00%.Wypłata odsetek będzie następowała co 6 miesięcy.

Minimalna wartość pojedynczego zapisu to 1.000 zł. Pula oferowanych obligacji jest ograniczona. Termin wykupu obligacji przypada za 8 lat. Planowane jest wprowadzenie obligacji do notowań na rynek Catalyst, prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Zapewnia to możliwość sprzedaży papierów przed terminem ich wykupu.

Zapisy na obligacje można realizować w oddziałach banku lub za pośrednictwem systemu online. Bank zapewnia że, otwarcie i prowadzenie rachunku brokerskiego jest bezpłatne a rachunek inwestycyjny można też otworzyć w oddziale Alior Banku.

Wszystkie obligacje serii P1A zaoferowane w ramach pierwszej publicznej oferty o wartości 150 mln zł zostały objęte zapisami już pierwszego dnia subskrypcji. Ze względu na ogromne zainteresowanie ze strony inwestorów niezbędna okazała się redukcja złożonych zapisów. Stopa redukcji obligacji wyniosła 66,25 proc. Ponad 86,6 proc. zapisów na obligacje złożyli inwestorzy indywidualni. - czytamy w komunikacie.

Zaloguj się, by skomentować