Znajdź nas:

Upadłość SKOK Jowisz, które SKOKI w kolejce ?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
SKOK Jowisz SKOK Jowisz fot. Łukasz Dejnarowicz

KNF już w poniedziałek złoży wniosek o ogłoszenie upadłości kolejnego SKOKU - tym razem kłopoty ma SKOK Jowisz. Komisja Nadzoru Finansowego już zawiesiła działalność SKOK Jowisz.

SKOK Jowisz niewypłacalny.

Kolejna kasa uruchomi procedurę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego na któy zrzucą się wszystkie banki.
SKOK Jowisz posiadała ujemne fundusze własne, ujemny współczynnik wypłacalności i wykazywała łączną stratę w wysokości niespełna 40 mln pln. Na koniec marca 2016 r. depozyty członkowskie zgromadzone przez 15,7 tys. członków SKOK Jowisz wynosiły 82,5 mln zł – informowała w komunikacie KNF.

Niestety nie jest to ostatnia kasa z problemami w kolejce są kolejne - SKOK Powszechna, pytanie jaka jest sytuacja w SKOK Stefczyka i SKOK Chmilelewskiego

Jak czytamy w komunikacie KNF:
Obecnie działa 46 kas, w 17 jest postępowanie w sprawie ustanowienia zarządcy komisarycznego, 38 ma zobowiązania do przygotowania programu naprawczego razem z kasą krajową, w 10 program jest realizowany. Cztery zostały zawieszone, cztery przejęte przez bank, jedna kasa przejęta przez inną kasę. 2015 rok 21 kas skończyło ze stratą, 16 po styczniu 2016 r. ma stratę. "A środków w Kasie Krajowej na funduszu stabilizacyjnym już praktycznie nie ma" – zaznaczył Andrzej Jakubiak szef KNF.

Zaloguj się, by skomentować