Znajdź nas:

BLIK - już ponad 1,6mln użytkowników.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
BLIK - już ponad 1,6mln użytkowników. - 5.0 out of 5 based on 3 votes
BLIK BLIK mat. blik

Blik ma już ponad 1,6 miliona użytkowników, zrealizowano już 2,5 miliona transakcji, dziennie wykonuje się ponad 10 tysięcy transakcji. Liczba użytkowników wciąż rośnie i to w niespełna rok działalności.

Blik jest już akceptowany przez ponad 130 tysiącach terminali płatniczych, w ponad 27 tysiącach sklepów internetowych w Polsce, 14,5 tysiąca bankomatów gotowych do obsługi systemu BLIK. To efekt działań już po pierwszym roku działalności na rynku.
Należy przyznać, że jest to pierwszy projekt, który wystartował niespełna rok temu i zrobił tak dużo zamieszania na rynku płatności bezgotówkowych. Wspólnie połączyło swoje siły aż sześć banków Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank i PKO Bank Polski.
Głównym celem było uproszczenie płatności by w sposób wygodny funkcjonalny i bezpieczny dokonać transakcji bezgotówkowej niezależnie od rodzaju płatności – online, wypłaty z bankomatu czy tradycyjnie z użyciem terminala płatniczego.

Filarem wdrożonego pomysłu, było stworzenie systemu otwartego, tak aby w szybkim czasie, na tych samych warunkach, dołączyły do niego inne krajowe banki i firmy rynku finansowego.

Korzystanie z systemu jest proste a przede wszystkim bezpieczne. Chcąc dokonać płatności należy wybrać BLIK, wpisać jednorazowy, sześciocyfrowy kod na terminalu lub komputerze i zaakceptować transakcję na swoim telefonie. Kod jest unikalny i jest aktywny przez dwie minuty.

BLIK – dynamicznie rośnie.

W ciągu pierwszego kwartału działania BLIKA zainstalowało w swoich telefonach ponad 700 tysięcy osób, a po siedmiu miesiącach przekroczyła już milion. Teraz z systemu korzysta już ponad 1,6 mln użytkowników. 

Polskiemu Standardowi Płatności, operator BLIKA rozwija współpracę z kolejnymi partnerami biznesowymi. Ważnym krokiem było nawiązanie współpracy z Euronet Polska i Planet Cash, włączając ponad 14,5 tysiąca bankomatów akceptujących standard BLIK.

Agenci rozliczeniowi doceniając sukces BLIK przystępują do współpracy wśród niech: eService, First Data Polska, PayTel (terminale POS), ITCARD, Euronet (bankomaty), Dotpay, Przelewy24, eCard, CashBill i Tpay.com (e-commerce), a niebawem dołączy do nich Blue Media.

BLIK - nie tylko w sklepie, internecie i bankomacie

Możliwości rozwoju są niemal nieograniczone, płatności w biletomatach już ruszają. Kolejne projekty są w trakcie wdrażania. BLIK przewiduje dalszy dynamiczny rozwój w ciągu dwóch lat chce obsługiwać ponad cztery miliony użytkowników. Niebawem przystąpią kolejne banki do projektu min. : Credit Agricole Bank Polska, Getin, Eurobank, NeoBank, BNP Paribas Bank Polska i Idea Bank. Projekt zdobył już uznanie na arenie nie tylko krajowej ale i międzynarodowej. Zdobył tytuł „Projektu Roku 2015”, otrzymał prestiżową nagrodę Mobile Trends Awards 2015 a program „Od IKO do BLIKA” pokonał 52 konkurentów z całego świata w kategorii innowacji w płatnościach otrzymując prestiżową nagrodę.

Zaloguj się, by skomentować