Znajdź nas:

Nowoczesne płatności bezgotówkowe.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
HCE HCE fot. Unsplash

Przeglądając dzisiaj Rzeczpospolitą w części Ekonomia&rynek przeczytałem artykuł „Rewolucja w polskich płatnościach bezgotówkowych”. Czy rzeczywiście rewolucja?

 

Polscy konsumenci otwarci na nowinki techniczne?

Okazuje się z badania Maisona & Partners i MasterCards, że polscy konsumenci są otwarci na cyfrowe innowacje również w płatnościach. Dziś rano pisałem o technologii HCE, która dynamicznie się rozwija, a kolejne banki pracują nad wdrożeniem, lub wdrożyły usługę HCE. Podczas badania okazało się, że aż 55% ankietowanych jest otwartych na nowinki technologiczne. Dane potwierdza również MasterCard, który informuje, że już ponad połowa transakcji realizowana jest zbliżeniowo. Co jest istotne znacząco wyprzedzamy Europę ba nawet Stany Zjednoczone, które co może zaskoczyć, są zacofane w zakresie nowoczesnego obrotu bezgotówkowego. Wiekszość terminali płatniczych jest gotowych do akceptowania transakcji zbliżeniowych.
Oczywiście mamy wciąż jedna czwarta konsumentów preferuje rozliczanie transakcji bardzo konserwatywnie tj. gotówką.  Ale co zaskakuje świadomość nowoczesnych form płatności wśród konsumentów jest bardzo wysoka. Prawie połowa respondentów biorących udział w badaniu wie co to jest HCE, słyszała o tej formie płatności i wie na czym polega. Pozytywne przyjęcie nowych rozwiązań może przyspieszyć rozwój i zwiększenie udziału rynkowego min. HCE. Należy też zwrócić uwagę na dynamicznie rozwijające się e-zakupy.
Jest to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów handlu. W IV kwartale 2015 r. kartami płatniczymi w internecie zrealizowano 9 mln transakcji na łączną kwotę 1,4 mld zł. Aktualny raport NBP znajdziemy tu. Jeżeli przełamaliśmy barierę dokonywania zakupów w e-sklepach, to równie szybko będziemy korzystać z nowych form płatności, które obok wygody, szybkości, zapewniają również bezpieczeństwo.

Zaloguj się, by skomentować