Znajdź nas:

Rośnie zaufanie do instytucji bankowych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
zaufanie do instytucji bankowych zaufanie do instytucji bankowych fot. Unsplash

Instytucje finansowe mocno nadwyrężyły swoją reputację, próbują odbudować swój wizerunek choć konsumenci są i będą mocno pamiętliwi. TNS Polska na zlecenie ZBP, KIR i BFG przygotował raport badania „Reputacja polskiego sektora bankowego”

Z ankiety wynika że 48% badanych pozytywnie odbiera i ocenia polski sektor bankowy. Wynik jest najwyższy od 2007 roku, co jest ciekawe najniższą reputację o bankach mają przedstawiciele kadry menadżerskiej i bezrobotni.
TNS Polska wykonało badanie na grupie 1000 losowo wybranych osób.

Wnioski z przeprowadzonej ankiety:
aż 48% badanych ma dobrą opinię o bankach w Polsce.
Odsetek negatywnie oceniających instytucje finansowe od kilku lat oscyluje w granicach 10% i jest znacząco niższy niż w kryzysowym 2009 roku, kiedy sięgnął 27%.
NBP cieszy się największym zaufaniem wśród respondentów – 65%. Najniżej oceniane są firmy pożyczkowe i tu aż 80% wyraża skrajnie negatywną opinię.
Co ciekawe SKOK-i również są negatywnie oceniane 63% głosów.
 
Najsłabszą reputację instytucje finansowe mają wśród bezrobotnych i przedstawicieli kardy menedżerskiej. Wysoka ocena została odnotowana wyłącznie w grupach posiadaczy kredytów mieszkaniowych oraz osób w wieku 20-29 lat. Co istotne, klienci banków pomimo, że deklarują średni poziom zadowolenia z usług danej instytucji finansowej rzadko decydują się na zmianę dostawcy. Tylko 19 proc. respondentów stwierdziło, że kiedykolwiek zmieniło bank, a 77 proc. pozostało wiernych wybranej przez siebie placówce.

Można wnioskować, że rośnie zaufanie do instytucji bankowych. Ciekaw jestem jaki wynik z ankiety będzie pod koniec br.

Zaloguj się, by skomentować