Znajdź nas:

Alior Leasing - rośnie czarny koń w branży leasingowej?

Oceń ten artykuł
(55 głosów)
Alior Leasing - rośnie czarny koń w branży leasingowej? - 3.3 out of 5 based on 55 votes
Alior Leasing Alior Leasing mat. Alior Bank

Związek Polskiego Leasingu (ZPL) opublikował raport za IQ 2016r w śród 30 firm zrzeszonych w ZPL znajduje się również najmłodszy gracz na rynku – Alior Lesing. Czy jest jeszcze miejsce na rynku dla nowych firm leasingowych? Jakie szanse ma Alior Leasng na osiągnięcie sukcesu?

Niewątpliwie Alior Leasing może być jednym z ważniejszych graczy na rynku – stoi za nim Alior Bank – bank, który ma bogatą ofertę dla firm z segmentu mikro, małych i średnich firm i SME. Nie dawno wszedł na nowy rynek Agro – czyli nie boi się wyzwań. Alior Bank dla przypomnienia przejął niedawno Meritum Bank, a obecnie finalizuje transakcję przejęcia BPH. Sam natomiast ma za sobą potężnego gracza na rynku – PZU.

Alior Leasing wprowadził ofertę leasingu operacyjnego, finansowego i pożyczkę leasingową. Niemal pełen wachlarz rozwiązań dla przedsiębiorców, którzy myślą o rozwoju swojego biznesu i planują zakup środków transportu, urządzeń lub maszyn.
Alior Leasing stanowi odpowiedź na oczekiwania nowoczesnych firm, które poszukują kompleksowej oferty leasingowej dopasowanej do ich indywidualnych potrzeb. Atutem ma być dostępność, szybkość i to bez zbędnych formalności związanych z uzyskaniem leasingu.
Niezbędne finansowanie może być dostępne już w jeden dzień. Oferta przeznaczona jest zarówno dla nowych firm, jak i dotychczasowych klientów Alior Banku. Leasing lub pożyczka mogą zostać udzielone w złotych oraz euro pod warunkiem uzyskiwania przychodów w euro przez firmę.

Oferta Alior Leasing:
•finansowanie zakupu środków trwałych aż do 100% ich wartości netto,
•uproszczone procedury do wartości 800 tysięcy złotych,
•brak opłaty przygotowawczej,
•szybki i jasny proces podejmowania decyzji,
•aż do 8 lat finansowania,
•możliwość ustalenia indywidualnego harmonogramu spłat,
•profesjonalna obsługa w wybranych oddziałach Alior Banku oraz pomoc konsultantów.


Oferta Alior Leasing obejmuje finansowanie zarówno środków transportu, w tym: samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, autobusów, motocykli, przyczep, jak i maszyn oraz urządzeń rolniczych, budowlanych, specjalistycznych (m.in. przemysłu spożywczego, poligraficznych, obróbki metalu, drewna, tworzyw sztucznych). Ponadto klienci wykonujący wolne zawody mogą uzyskać pomoc w sfinansowaniu maszyn i urządzeń IT oraz wyposażenia gabinetu.
Dzięki szerokiej ofercie Alior Leasing firmy mogą się rozwijać bez konieczności angażowania własnych środków. Dla przypomnienia leasing obniża podstawę opodatkowania przychodów zyskują także dzięki mechanizmowi "tarczy podatkowej".

Analizując aktualny raport Związek Polskiego Leasingu za IQ 2016r jak na debiut nie jest źle, zapewne apetyt Aliora jest zdecydowanie wyższy ale już teraz może „pochwalić się” sprzedażą w 1Q na ponad 100mln złotych co stanowi 530 szt. podpisanych umów co już daje miejsce w pierwszej dwudziestce najbardziej aktywnych firm leasingowych a do końca roku mamy jeszcze trochę.

Zaloguj się, by skomentować