Znajdź nas:

Płatność zegarkiem w terminalu płatniczym.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Płatność zegarkiem w terminalu płatniczym. - 3.8 out of 5 based on 4 votes
Bulgari WISeKey Bulgari WISeKey mat. Bulgari

MasterCard i WISeKey wspólnie podjęły wyzwanie stworzenia systemu dokonywania płatności zbliżeniowych za pomocą luksusowych zegarków lub galanterii elektronicznej (tzw. wearables).

WISeKey ma już doświadczenie we współpracy z kilkoma luksusowymi markami min. z firmą Bulgari znaną również na rynku jako producenta zegarków. Bulgari już korzysta z opatentowanego oprogramowania zabezpieczającego WIS.WATCH firmy WISeKey.
Rozpoczęcie współpracy pozwoli firmie MasterCard dodać nowe urządzenia do obecnych inicjatyw umożliwiających dokonywanie płatności za pomocą wszelkiego rodzaju urządzeń i gadżetów. Co zapewne może być milowym krokiem w przyszłość ułatwiającym jeszcze bardziej dokonywanie płatności.

Dzięki zaangażowaniu obu firm w zwiększanie bezpieczeństwa płatności, zarówno w świecie fizycznym, jak i cyfrowym, MasterCard zintegruje swoją technologię płatności z rozwiązaniami Cryptographic Root of Trust for IoT i NFCTrusted firmy WISeKey. Dzięki temu klienci będą mogli bezpiecznie płacić za zakupy za pomocą swojego ulubionego zegarka lub innych urządzeń typu wearables. Przyszłość i nowe możliwości nowoczesnych płatności już niedługo...

Zaloguj się, by skomentować