Znajdź nas:

Alior Bank uzyskał zgodę na emisję akcji

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Alior Bank uzyskał zgodę na emisję akcji - 2.0 out of 5 based on 4 votes
Alior Bank Alior Bank

Alior Bank uzyskał zgodę min. od PZU, który jest największym udziałowcem na emisję akcji, dzięki którym może pozyskać ponad 2 mld zł. Pozyskane środki będą przeznaczone na przejęcie Banku BPH. 

 

Przejęcie Banku BPH coraz bliżej.

Akcjonariusze Alior Banku zatwierdzili emisję nowych akcji o wartości do 2,2 mld zł. Emisja zostanie przeprowadzona w drodze oferty publicznej z zachowaniem prawa poboru na rzecz dotychczasowych akcjonariuszy. Dzień prawa poboru został wyznaczony na 23 maja.

Podwyższenie kapitału umożliwi przeprowadzenie transakcji nabycia części Banku BPH i zapewni kapitał do dalszego rozwoju Alior Banku. Połączone banki będą dziewiątą instytucją finansową pod względem aktywów w Polsce.

"Szczegóły oferty publicznej, w tym ostateczna liczba nowych akcji oraz cena emisyjna, zostaną ogłoszone po zatwierdzeniu i opublikowaniu prospektu emisyjnego" - czytamy w komunikacie.

Alior Bank złożył już do UOKiK wniosek o wyrażenie zgody na nabycie wydzielonej części Banku BPH.
Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

Zaloguj się, by skomentować