Znajdź nas:

Kredytmarket.com to zapowiedź nowej platformy dla przedsiębiorców - na uproszczonej procedurze do 50.000pln.

Oceń ten artykuł
(11 głosów)
Kredytmarket.com to zapowiedź nowej platformy dla przedsiębiorców - na uproszczonej procedurze do 50.000pln. - 4.6 out of 5 based on 11 votes
kredytmarket.com kredytmarket.com fot. JirkaF

Innowacyjny startup, który udzieli przedsiębiorcom pożyczek przez smartfona. Rośnie nowy FinTech, który wypełni lukę pomiędzy sektorem bankowym a sektorem chwilówek. Zapowiadany start jesienią.

Niebawem łatwiejszy kapitał dla małych firm.

Rynek bankowy wciąż proponuje nowe rozwiązania dla przedsiębiorców. Częściowo możliwości branży finansowej zostały schłodzone przez regulator, który coraz mocniej utrudnia dostęp do kapitału nie tylko przedsiębiorcom, ale i konsumentom. Wciąż można dostrzec brak rozwiązań dla przedsiębiorców, które mają utrudniony dostęp do kredytów – dla nich pojawia się nowa możliwość.
Kredytmarket.com zapowiada start już jesienią jest to nowy projekt za którym stoi kilku menagerów z branży finansowej. Polska Platforma Kredytowa zapowiada innowacyjne podejście do udzielania kredytów firmowych. Proces wnioskowania i oczekiwana na pożyczkę ma trwać zaledwie kilka minut. Model nie jest całkowicie nowy min. IdaBank udzielał kredytów w podobnym modelu korzystając z screen scraping, wg. którego analiza behawioralna była niezwykle skuteczna, a jakość portfela była o lepszej jakości niż portfel kredytów udzielany po tradycyjnej analizie zdolności kredytowej. KNF niestety zakazał stosowania rozwiązania który zasłania się względami bezpieczeństwa ( wnioskodawca musi podać dane logowania do swojego rachunku a analizie podlega badanie historii transakcji na koncie bankowym ) KNF rygorystycznie zakazał bankom korzystania z dostępu do kont bankowych tymczasem firmy niebankowe, niepodlegające nadzorowi nie stosują się jego regulacji. Screen scraping stosują firmy pożyczkowe już od dawna. Wprowadzenie dyrektywy PSD II ureguluje możliwość stosowania rozwiązania w bankowości tymczasem sektor niebankowy na tym korzysta pozyskując nowych klientów.

Kredyty dla firm na korzystnych warunkach.

Platforma Kredytmarket.com ma sprawnie analizować zdolność kredytową małych firm. Proponowane rozwiązanie ma uzupełnić ofertę bankową i drogich chwilówek na które nie stać większość firm. Koszt finansowania ma wynosić nie więcej niż 10% a prowizja za uruchomienie kredytu ma być pobrana do 2%. Proponowana maksymalna kwota to 50.000pln z okresem do 6 miesięcy. Cały proces ma być przyjazny i prosty bez konieczności wypełniania stosu dokumentów. Aplikacja poprosi go o dostęp do danych elektronicznych i na ich podstawie przedstawi warunki kredytu. A to wszystko za pośrednictwem dostępu przez internet, w ciągu kilku minut. Start platformy zapowiadany jest już jesienią. Czekamy zatem na realizację zapowiedzi tym bardziej że oferta powinna świetnie się wpasować w lukę rynkową pomiędzy bankami a firmami pożyczkowymi niekoniecznie tanimi. Każda dodatkowa oferta dedykowana przedsiębiorcom z łatwym kapitałem powinna również pozytywnie wpłynąć na rozwój polskiego biznesu. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Aleksander Widera wtorek, 23 sierpień 2016 13:00 napisane przez Aleksander Widera

    Bardzo dziękuję za 'podchwycenie' tematu. Coś się może zacznie zmieniać w kredytowaniu małych firm. Od siebie dodam tylko tyle, ze środki, które będą finansować te kredyty, nie są nasze tylko inwestorów. Póki co w większości też przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces i będą inwestowali w finansowanie innych firm. Pozdrowienia, AW

    Raportuj
Zaloguj się, by skomentować