Znajdź nas:

niedziela, 13 wrzesień 2015 21:31

Lista agentów rozliczeniowych oferujących terminale płatnicze w Polsce a Komitet Agentów Rozliczeniowych.

Oceń ten artykuł
(21 głosów)
Lista agentów rozliczeniowych oferujących terminale płatnicze w Polsce a Komitet Agentów Rozliczeniowych. - 4.8 out of 5 based on 21 votes
lista agentów terminalowych lista agentów terminalowych

Zdarzają się pytania ze strony przedsiębiorców jakie firmy świadczą usługi terminalowe. Poniżej lista firm, które zostały zrzeszone w Komitecie Agentów Rozliczeniowych. W odrębnym blogu postaram się wskazać najistotniejsze elementy, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze konkretnego partnera biznesowego nie zawsze cena powinna być wyznacznikiem podjętej decyzji, zwracajmy uwagę na zapisy w umowie, regulaminie, ale o tym innym razem.

Szukamy ofert w różnych źródłach, jak również otrzymujemy propozycję bezpośrednio od firm. Warto zapoznać się z listą agentów rozliczeniowych i wybrać proponowane rozwiązanie najlepiej dopasowane do specyfiki prowadzonego biznesu.
Lista agentów rozliczeniowych zrzeszonych w Komitecie Agentów Rozliczeniowych i działających przy Związku Banków Polskich. Obecnie komitet zrzesza 10 aquaierów.

Idea Komitetu Agentów Rozliczeniowych.

Inicjatywa została powołana na wniosek agentów rozliczeniowych mająca na celu stworzenie i promowanie standardów na rynku obsługi transakcji przy użyciu kart płatniczych w punktach akceptujących jak również wspólne wspieranie i koordynowanie nowych projektów, których głównym celem jest zapewnienie stabilności, bezpieczeństwa i przyjazności dla klienta rozwoju rynku płatności kartowych.

Lista agentów rozliczeniowych

o Bank Pekao SA
o Credit Agricole Bank Polska S.A.
o eCard (TF SKOK SA)
o Elavon Financial Services Ltd.
o Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService Sp. z o.o.
o First Data Polska S.A. (Bank Millennium)
o IT CARD Centrum Technologii Płatniczych SA (Bank Polskiej Spółdzielczości SA)
o PayU SA
o Polskie ePłatności SA (Bank BPH SA)
o Raiffeisen Polbank (Raiffeisen Bank Polska SA)

Lista agentów jest dłuższa, na rynku działają jeszcze :

o SIX Payment Service (Europe) SA
o PaySquare SE Oddział w Polsce
o PayTel S.A. (mBank SA)
Do września 2015r wymienieni agenci nie przystąpili do KAR. Zaznaczyć należy, że zgodnie z regulaminem członkostwo w Komitecie Agentów Rozliczeniowych (KAR) ma charakter dobrowolny i otwarty dla agentów rozliczeniowych w rozumieniu ustawy o elektronicznych instrumentach płatniczych.

Jakie są zadania Komitetu Agentów Rozliczeniowych?

1. Ustalenie standardów działalności agentów rozliczeniowych w Polsce, w zakresie:
  -szkolenia akceptantów;
  -standardów urządzeń akceptujących karty;
  -poziomu usług oferowanych klientom;
  -poziomu usług, oczekiwanego ze strony wydawców kart i organizacji kart płatniczych;
  -zasad etyki branżowej (zarówno w zakresie przeciwdziałania nieuczciwej konkurencji jak również w odniesieniu do wdrażania produktów konkurencyjnych);
  -nowowprowadzanych produktów.
2. Działania na rzecz rozwoju uczciwej konkurencji na rynku rozliczeń płatniczych.
3. Podejmowanie działań mających na celu upowszechnienie wiedzy na temat akceptacji kart płatniczych, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki bezpieczeństwa transakcji.
4. Wnioskowanie o uwzględnienie uwag i propozycji zgłaszanych przez Członków KAR, przez przedstawiciela reprezentującego ZBP, w pracach organów legislacyjnych i administracyjnych w obszarach dotyczących agentów rozliczeniowych.
5. Współpraca z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami i organizacjami zajmującymi się problematyką rozliczeń transakcji dokonywanych przy pomocy kart płatniczych.
6. Tworzenie i uczestnictwo w funkcjonujących bazach danych zwiększających bezpieczeństwo agentów rozliczeniowych i rynku kart płatniczych.
7. Pełnienie funkcji mediatora w przypadku konfliktów powstających pomiędzy Członkami Komitetu.
8. Upowszechnianie wiedzy na temat zasad i bezpieczeństwa obrotu kartowego (np. wypracowanie jednolitego standardu programu kształcenia z zakresu akceptacji kart dla szkół kształcących pracowników placówek handlowych i usługowych, organizacja szkoleń i konferencji poświęconych problematyce bezpieczeństwa transakcji).
9. Organizowanie seminariów i szkoleń dla instytucji zrzeszonych w Komitecie.
10. Zbieranie i wymiana informacji dotyczących działalności agentów  rozliczeniowych i innych podmiotów uczestniczących w rynku kartowym w Polsce i Unii Europejskiej.
11. Dokonywanie analiz sytuacji rynkowej i wskazywanie perspektyw  rozwoju.
12. Wspieranie inicjatyw mających na celu rozwój rynku akceptacji kart płatniczych w Polsce.

Źródło Związek Banków Polskich http://zbp.pl/

Zaloguj się, by skomentować