Znajdź nas:

wtorek, 15 wrzesień 2015 13:14

Ciekawa inicjatywa Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego (FROB)

Oceń ten artykuł
(28 głosów)
Ciekawa inicjatywa Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego (FROB) - 4.9 out of 5 based on 28 votes
frob frob mat. FROB

W poprzednim blogu podałem informację o działających w Polsce agentach rozliczeniowych zrzeszonych w Komitecie Agentów Rozliczeniowych (KAR)
Równolegle rozwija się Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego (FROB), którego głównym celem zgodnie ze statusem jest zwiększanie świadomości w zakresie obrotu bezgotówkowego. Cel słuszny zgodnie z ostatnim raportem NPB obrót bezgotówkowy stale rośnie, trend na rynku światowym od lat wypiera gotówkę.

 Kluczowe działania Fundacji to : 

Działania mające na celu obniżenia stawek w tym interchange, jak widać z sukcesem ostatnia obniżka na początku tego roku do 0,2% i 0,3%
Realizację inicjatyw o charakterze informacyjnym oraz edukacyjnym, celem eliminowania barier rozwoju obrotu bezgotówkowego
Aktywne włączanie akceptantów kart płatniczych w proces kształtowania systemu obrotu bezgotówkowego

Nowa inicjatywa pomocna dla biznesu

Fundacja opracowała projekt którego celem jest informowanie przedsiębiorców na temat funkcjonalności i warunków oferowanych przez poszczególnych agentów.
Na rynku działa wielu agentów świadczących usługi akceptacji kart płatniczych. By ułatwić biznesowi w podjęciu decyzji przygotowano formularz z prezentacją funkcjonalności i ogólne warunki współpracy. Zapytanie zostało wysłane do wszystkich agentów z prośbą o uzupełnienie. Otrzymano zwrot jedynie od czterech firm Elavon, First Data Polska, PayTel i Polskie ePłatności. Pomimo niewielkiego zainteresowania raport będzie dalej aktualizowany, kolejne ankiety będą publikowane już w październiku. Liczymy na wiekszą aktywność a agenci nie będą zasłaniać się poufnością danych. Zgodnie z wypowiedzią z FROB są przekonani, że usystematyzowanie informacji i opublikowanie w jednym miejscu będzie bardzo pomocna dla firm szukających dostawców usług akceptacji płatności kartowych. Poniżej ankieta zapraszam do lektury.
Niezwłocznie po opublikowaniu aktualnego zestawienia przez FROB postaram się umieścić aktualną listę na blogu.

źródło www.frob.pl

 

Czytany 1579 razy
Zaloguj się, by skomentować