Znajdź nas:

Nowy gracz na rynku terminali płatniczych - ING Bank Śląski ?

Oceń ten artykuł
(66 głosów)
Nowy gracz na rynku terminali płatniczych - ING Bank Śląski ? - 4.6 out of 5 based on 66 votes
ing bank slaski ing bank slaski

Z doniesień cashless.pl możemy spodziewać się wejścia na rynek terminali płatniczych nowego gracza. Bank Śląski przygotowuje się do wdrożenia terminali płatniczych na początku przyszłego roku. Informację zostały potwierdzone przez biuro prasowe. Najprawdopodobniej dostawcą terminali płatniczych będzie znany na rynku Verifone.   

Nowa oferta ING jest skierowana przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw

ING nie jest pierwszym bankiem, który będzie dostarczał terminale płatnicze firmom. W swojej ofercie terminale mają min. dawny Polbank, Pekao, od niedawna Credit Agricole. Lista jest dłuższa w swojej ofercie terminale płatnicze we współpracy z agentami terminalowymi mają również : IdeaBank, MBank, BZWBK, Bank BGŻ BNP Paribas, BPH.

Nie dziwi próba synergii tym bardzie,j że MSP to segment stale rozwijający się, wg. ostatniego raportu NBP można przypuszczać, że potencjał jest jeszcze wysoki a rynek nie jest jeszcze nasycony. Ostatnia obniżka intechange powinna być mocnym stymulatorem do dalszych dynamicznych wzrostów na rynku terminali płatniczych.

Dalej największymi operatorami terminali są eService, Pekao, Elavon i First Data. Pytanie jak szybko może nastąpić rewolucja i zmiana układów sił na rynku tym bardziej, że jest to dalej łakomy kąsek szczególnie dla banków szukających nowych przychodów z obszarów względnie bezpiecznych.

Jak podaje cashless.pl z nieoficjalnych informacji wynika, że Credit Agricole sprzedaje co miesiąc nawet 300 nowych urządzeń. Czy to dużo ? Raczej nie, ale powstaje nowa baza klientów firmowych, którym będzie można zaproponować min. kredyt lub inne produkty bankowe.

Co z resztą agentów nie mających za sobą banku czy są na przegranej pozycji - zdecydowanie nie. Bezpośrednio u agenta też można uzyskać atrakcyjne warunki handlowe, a konto bezpłatne oferowane jest przez większość Banków - warto się rozejrzeć, negocjować i wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do swojej specyfiki biznesu.

Zaloguj się, by skomentować