Znajdź nas:

Innowacje w płatnościach- Mobilne Wpłatomaty Idea Banku uznane za największą innowacją w płatnościach w konkursie BAI-Infosys Finacle Global Banking Innovation Awards.

Oceń ten artykuł
(15 głosów)
Innowacje w płatnościach- Mobilne Wpłatomaty Idea Banku uznane za największą innowacją w płatnościach w konkursie BAI-Infosys Finacle Global Banking Innovation Awards. - 5.0 out of 5 based on 15 votes
wpłatomat ideabank wpłatomat ideabank

Pomysł innowacyjny – wpłatomat zamiast bankowozu przyjeżdża do klienta biznesowego. Wystarczy zalogować się do mobilnej aplikacji, zamówić o dogodnej porze i we wskazanym miejscu. Rozwiązanie okazało się numerem jeden w kategorii „Innowacje w płatnościach” 

  

Innowacje w płatnościach

Do konkursu zgłosiło się 250 organizacji z 34 krajów. Wyniki ogłoszono 13/10/2015r wśród nagrodzonych jako jedyna instytucja z Polski znalazł się właśnie Idea Bank. Zostawił w tyle min. konkurentów hiszpańskich, niemieckich. W roku ubiegłym bank również zdobył nagrodę za Idea Cloud – system bankowości transakcyjnej w chmurze.
Mobilnymi Wpłatomatami są zainteresowane również instytucje finansowe na świecie. Rozwiązanie jest rzeczywiście może być mocno rozwojowe, tym bardziej że jest dedykowane dla małych i średnich firm w których dominuje obrót gotówkowy. Niebawem dołączą kolejne miasta Wrocław i Poznań a do końca roku oferta będzie dostępna w sześciu dużych miastach.

Mobilne Wpłatomaty

Mobilne Wpłatomaty są pierwszym tego typu rozwiązaniem na świecie – nic dziwnego, że przykuły uwagę międzynarodowych specjalistów z dziedziny bankowości i marketingu. Badania przeprowadzone przez Idea Bank pokazały, że co trzeci właściciel małej firmy przyjmuje płatności wyłącznie w gotówce, a pozostałych 70% łączy płatności gotówkowe z bezgotówkowymi. Aż 80% przedsiębiorców osobiście dostarcza pieniądze do banku, bardzo często robiąc to w godzinach wieczornych. Idea Bank postanowił wyjść naprzeciw swoim klientom i stworzył dla nich usługę w postaci Mobilnego Wpłatomatu, zamawianego za pomocą aplikacji, w którym – o wybranej przez siebie porze i wskazanym przez siebie miejscu – mogą zdeponować pieniądze. Aktualnie dostępne są trzy tego typu auta, które jeżdżą po Warszawie, ale bank planuje w ciągu miesiąca rozszerzyć usługę o kolejne miasta – Wrocław i Poznań. Do końca roku Mobilne Wpłatomaty będą obsługiwać mieszkańców sześciu dużych miast w Polsce.

A oto bankomat mobilny w Bangkoku przy Khao San. Klasyczny bank na kołach - Wpłatomat IB zdecydowanie bardziej reprezentatywny dodatkowo przyjedzie pod wskazany adres Smile

wplatomat-tajlandia

 

 

Zaloguj się, by skomentować