Znajdź nas:

Czy zniknie z rynku znany operator eService ? Nie tak szybko na razie zmiany wizerunkowe.

Oceń ten artykuł
(14 głosów)
Czy zniknie z rynku znany operator eService ? Nie tak szybko na razie zmiany wizerunkowe. - 4.9 out of 5 based on 14 votes
eservice eservice

Klienci zauważą niebawem zmianę logo znanego operatora na rynku eService działającego na rynku polskim, niewątpliwie lider posiadający ponad 100tys. terminali.
W miejsce znanego logo pojawia się nowoczesny wizerunek.
 

Nowe logo eService

nowe logo eservice
Można przypuszczać, że kolejnym krokiem może być zmiana na logo właściciela większościowego eService. Należy przypomnieć że w 2014r część udziałów kupił EVO.
EVO Payments International 66% udziałów
PKO Bank Polski 34% udziałów

Logo EVO

logo evo 

Spółka EVO Payments International powstała w 1989 roku  z siedzibą w Nowym Jorku jeden z największych niezależnych dostawców usług płatniczych w USA, działa również w Kanadzie i na rynkach Europejskich w tym w Polsce, Czechach, Słowacji, Niemiec, Irlandii, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii.
W styczniu 2014 roku EVO Payments International stał się współwłaścicielem polskiego operatora eService. Wejście EVO powinno być silnym wsparciem w zakresie realizacji obecnych planów rozwojowych, również na rynkach europejskich. Zmiany można dostrzec już teraz przykładem jest rozwój BLIK działający już dziś na 50tys. terminali.
W najnowszym rankingu Nielson Report za rok 2014 EVO jest 14 największym europejskim operatorem obsługującym transakcje kartowe, jest to awans o 3 pozycje porównując do raportu z roku ubiegłego.

Można przypuszczać, że wynik w 2016r będzie jeszcze bardziej obiecujący. Dlaczego ?

EVO płatności zagraniczne i Raiffeisenbank tworzą sojusz strategiczny dla akceptacji kart płatniczych. Umowa została zawarta 12 sierpnia 2015r. W wyniku tej współpracy została powołana nowa spółka czeskiego EVO "REVO". Transakcja, z zastrzeżeniem zgody organów regulacyjnych, ma zamknąć się na początku 2016 roku. Zarządy obu spółek rysują świetlaną przyszłość a sojusz ma mieć bardzo pozytywny wpływ na rozwój min. rynku polskiego. Czy tak będzie musimy poczekać tym bardziej, że na rynku spekuluje się nad wyjściem z rynku Raiffeisen Polbank. Rozmowy trwają.

 

 

Zaloguj się, by skomentować