Znajdź nas:

Cash Back - wypłata gotówki w sklepie czy warto ?

Oceń ten artykuł
(16 głosów)
Cash Back - wypłata gotówki w sklepie czy warto ? - 4.6 out of 5 based on 16 votes
cash back cash back

Czy usługa cash back zadomowiła się na stałe na rynku? Alternatywa dla znikających bankomatów? Rozwojowi sprzyja również cena sługi.

Cash Back czy korzystamy ?

Cash Back jest alternatywą usługą wypłaty gotówki dla bankomatów, szczególnie w małych miejscowościach choć nie tylko. Usługa rozwija się na rynku od 9 lat. Zasada działania jest prosta kupując w sklepie zakupy możemy wypłacić gotówkę z kasy do 300PLN, co jest ważne kwota wypłaty nie jest uzależniona od kwoty transakcji w sklepie. Zatem możemy kupić zapałki i… wypłacić 300PLN. Usługa jest już dostępna w ponad 85 tys. sklepów (stan na IQ 2015r ) nie tylko w supermarketach, ale i również na stacjach benzynowych, salonach prasowych, hotelach, punktach usługowych itp.
W I półroczu 2015r. dokonano 3,5mln wypłat. ( wzrost o 29%
  w porównaniu do I półrocza 2014r. )

Średnia kwota wypłaty to ok 95PLN, dla porównania średnia wartość wypłaty z bankomatu to ponad 420PLN. Można przypuszczać, że cash back będzie się dalej rozwijał tym bardziej, że coraz więcej banków przywraca opłaty za wypłatę gotówki z bankomatów. Póki co w większości ofert na rynku cash back jest dalej usługą bezpłatną ( chyba, że i tu instytucje finansowe dostrzegą źródło dodatkowego przychodu ).

Źródło
Ocena funkcjonowania
  polskiego systemu płatniczego  w I półroczu 2015 r.
Raport
www.npb.pl

Zaloguj się, by skomentować