Znajdź nas:

Przejęcia na rynku agentów rozliczeniowych

Oceń ten artykuł
(17 głosów)
Przejęcia na rynku agentów rozliczeniowych - 4.9 out of 5 based on 17 votes
płatności bezgotówkowe płatności bezgotówkowe jarmoluk

Planowane przejęcia na rynku agentów rozliczeniowych

Na rynku szykują się kolejne zmiany wśród agentów rozliczeniowych. Nie tylko banki robią mocne przetasowania w swoich szeregach ciężko nadążyć kto się sprzedaje, kto się wycofuje z rynku a kto się łączy ze względu na rekomendację KNF-u, ale również i w branży agentów rozliczeniowych dużo się dzieje. Zatem jest ciekawie, liczymy że każda zmiana wpłynie pozytywnie na rozwój rynku.

 

Zmiana w eCard

Na stronach Fundusz MCI.EuroVentures możemy przeczytać o planach inwestycji w eCard informacja dość świeża bo z 22/07 br. Tymczasem z informacji podanej przez PAP czytamy o ogłoszonym przymusowym wykupie 9,67 proc. akcji eCardu po cenie 4 zł. Informacja potwierdzona jest przez Biuro Maklerskie Alior Banku uczestniczące w transakcji. Notowania spółki eCard zostały w poniedziałek zawieszone a dzień wykupu ustalono na 22 października. 

Kolejna zmiana dotyczy Pep Polskie ePłatności

OPTeam podpisała porozumienie z funduszem Innova Investments w sprawie zakupu akcji Polskich ePłatności. OPTeam i fundusz z Grupy Innova mogą wspólnie odkupić 50 proc. akcji PeP należących do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW) i skorzystać przy tym z posiadanego przez spółkę prawa pierwokupu. OPTeam, który jest współzałożycielem PeP, obecnie posiada 50 proc. akcji tej spółki.
Polskie ePłatności, to jeden z pięciu największych w Polsce operatorów płatności elektronicznych, planowane przychody PeP do końca roku to ponad 200mln.

Co z Pay-Tel?

Zmiana może nastąpić również w Pay-Tel, Comp szukał na rynku nowego właściciela. Chociaż w aktualnym komunikacie podał informację że wstrzymuje się ze sprzedażą podkreślił jednak że chętnych inwestorów nie brakowało.

Kolejka zmian trochę dłuższa PayU, Dotpay, Raiffeisen Polbank

W kolejce jest Raiffeisen Polbank z nowym strategicznym partnerem EVO o czym już pisaliśmy. Evo natomiast nabyło eService największego gracza na rynku. Dotpay również szuka nowego właściciela PayU liderem polskiego rynku płatności w sektorze e-commerce również szuka nowego właściciela a za nim Dotpay.
Liczymy że zmiany właścicielskie wpłyną na dalszy rozwój płatności bezgotówkowych.

Zaloguj się, by skomentować