Znajdź nas:

Raiffeisen Polbank dalej na sprzedaż - informacja podana przez RBI

Oceń ten artykuł
(12 głosów)
Raiffeisen Polbank dalej na sprzedaż - informacja podana przez RBI - 4.8 out of 5 based on 12 votes
oddział Raiffeisen oddział Raiffeisen

Z raportu RBI uzyskaliśmy informację o kontynuowaniu sprzedaży Raiffeisen Polbanku. Szykują się kolejne zmiany na rynku, Można przypuszczać, że po wyborach będzie się więcej zmian w sektorze finansowym. 


Raiffeisen Bank International podał, że portfel kredytów w CHF został przeznaczony do wydzielenia. W komunikacie KNF-u zaznaczono, że najważniejszą kwestią jest wypełnienie przez Raiffeisen Bank International zobowiązania dotyczącego przeprowadzenia IPO polskiego banku.
W 2012 r. Komisja Nadzoru Finansowego, wyrażając zgodę na przejęcie przez Raiffeisen Bank Polska akcji Polbank EFG, nakazała wprowadzenie połączonego banku na Giełdę Papierów Wartościowych do końca czerwca 2016 r.

Fosun International otrzyma zgodę KNF-u?

Z poprzednich komunikatów agencji Reuters można było dowiedzieć się, że w kolejce ustawiło się kilku graczy zainteresowanych nabyciem Raiffeisen Polbank w tym nieznany na polskim rynku Chiński fundusz inwestycyjny Fosun International. PZU również wyrażało wstępnie zainteresowanie dla przypomnienia w maju podpisał przedwstępną umowę kupna 25 proc. udziałów w Alior Banku. Wartość transakcji to 1,63 mld zł

Raiffeisen Bank International poinformował na początku lutego, że dla zwiększenia rezerw kapitałowych sprzedaje swe bankowe spółki-córki w Polsce i Słowenii oraz swój, działający w Czechach i na Słowacji, internetowy bank Zuno.
W 2011 r. banki Raiffeisen i Polbank miały łącznie 427 placówek. W 2014 r., po ich połączeniu – ponad 300. Na koniec 2014 bank wypracował 338 mln zł skonsolidowanego zysku netto a w pierwszym półroczu 2015roku prawie 100 mln zysku netto.

Zaloguj się, by skomentować