Znajdź nas:

Czy omijamy sklepy w którym nie możemy zapłacić kartą?

Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Czy omijamy sklepy w którym nie możemy zapłacić kartą? - 5.0 out of 5 based on 10 votes
terminal płatniczy terminal płatniczy

Instytut Ipsos Mori na zlecenie Visa Europe przeprowadził badanie rynku w pięciu krajach Europy w tym w Polsce.

Przy zakupach powyżej 50pln większość woli zapłacić kartą niż gotówką. Visa Europe przeprowadziła badanie w 5 krajach Europy. Badania zostały przeprowadzone min. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech Hiszpanii i Polsce. Badanie prowadziła agencja Ipsos Mori kierując ankietę do 1000 respondentów.

Czy brak terminala to strata w biznesie?

Niemalże połowa polskich respondentów zadeklarowała cheć zrobienia zakupów w sklepie akceptującym karty niż w punkcie w którym mozna zapłacić tylko gotówką.
Zbliżone odpowiedzi były w śród niemieckich brytyjskich i hiszpańskich konsumentów. We Włoszech już 69% zadeklarowało chęć użycia karty niż gotówki.
z ankiety wynika że 26% Polaków zrezygnowało z zakupów bo nie mogli zapłacić kartą - to aż co czwarty klient.
57% zadeklarowała zakup o wartości 50 do 200pln kartą a powyżej 200pln już 63% respondentów chce zapłacić tylko kartą.

Rozwojowi bezgotówkowemu zapewne będzie sprzyjać niska stawka interchange ( ostatnia obniżka w styczniu br. ). Rynek stale się rozwija, zauważony jest impuls w szczególności w segmencie małych i średnich firm.
Jeżeli żeczywiście co czwarty klient może odejść z kwitkiem warto zainteresować się terminalem. ( nawet jeżeli raport Visa jest na wyrost, niezależnie Fundacja Obrotu Bezgotówkowego wzkazuje podobny trend rynkowy. )

Zaloguj się, by skomentować