Znajdź nas:

Kiedy Samsung Pay w Polsce? Nadciąga rewolucja?

Oceń ten artykuł
(16 głosów)
Kiedy Samsung Pay w Polsce? Nadciąga rewolucja? - 4.6 out of 5 based on 16 votes
samsung pay samsung pay

Samsung Pay zapowiada się najbardziej zaawansowaną technologicznie usługą płatności mobilnych na świecie.

Planowany termin wdrożenia.

Została już zaprezentowania br. w sierpniu podczas przedpremierowego pokazu smartfonom Samsung Galaxy S6 edge+ oraz Samsung Galaxy Note 5.
Usługa dostępna jest już w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej.
Czas na kolejne rynki i podbój Samsung Pay. Już na początku 2016roku działać będzie w Chnach, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii. Samsung Pay jest dostępna tylko na pięciu urządzeniach – Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy Note 5 i Gear S2. Ostatni wymieniony sprzęt wspiera jednak wyłącznie płatności wykorzystujące technologię NFC znaną między innymi z dzisiaj używanych kart zbliżeniowych. Pozostałe wymienione urządzenia pozwalają też na korzystanie z technologii MST. Symuluje ona sygnał emitowany przesuwanej karty płatniczej i co jest najważniejsze działa nawet na starych terminalach obsługujących wyłącznie karty magnetyczne, które na świecie nadal są popularniejsze od terminali zbliżeniowych.

Plany wejścia Samsung Pay w Polsce?

Z informacji prasowych czytamy że prowadzone są rozmowy z polskimi bankami. Możliwy termin wejścia to połowa 2016roku. Można przypuszczać że rozwiązanie trafi szybciej na rynek polski niż konkurencyjne rozwiązania – Apple Pay, Android Pay.
Czekamy zatem z niecierpliwością.

 
 
Zaloguj się, by skomentować