Znajdź nas:

SK Bank upada decyzją KNF-u.

Oceń ten artykuł
(10 głosów)
SK Bank upada decyzją KNF-u. - 5.0 out of 5 based on 10 votes
sk bank bankrutuje sk bank bankrutuje

Jeszcze kilka dni temu można było przeczytać na stronach KNF-u o możliwości skadania ofert w restrukturyzacji SK Banku w Wołominie. Od 11 sierpnia 2015r decyzją Komisji Nadzoru Finansowego został wprowadzony zarząd komisaryczny.

Chętnych brak na ratowanie SK Banku.

Do 19 listopada Banki mogły zgłaszać się do KNF-u zainteresowane udziałem w procesie restrukturyzacji. Wstępnie można było dowiedzieć się o zainteresowaniu Alior Banku – finalnie żaden bank nie złożył oferty.

SK Bank podzielił losy Banku Staropolskiego.

Jest to pierwsza upadłość Banku od 14 lat. w 2001r upadł Bank Staropolski.
Tymczasem 21 listopada ogłoszono upadek SK Banku. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) właśnie zawiesiła działalność SK Banku i zamierza zawnioskować o jego upadłość. Decyzja KNF-u spowoduje spore zamieszanie i niepokój szczególnie wśród klientów którzy powierzyli swoje pieniądze na lokatach terminowych. Nie można zapomnieć o BFG Bankowym Funduszu Gwarancyjny. Procedura odzyskania depozytów będzie długa i nie wszystkie środku uda się odzyskać.

Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie – to już historia.

Powstał w 1926 roku działał na Mazowszu i na Śląsku, posiadał 14 oddziałów i 28 placówek, zatrudniał 340 osób. Wprowadził szereg udogodnień w tym system online. Przyznam całkiem niezły, prosty bez fajerwerków, ale działał stabilnie. Od dłuższego czasu prężnie pozyskiwał klientów min. na lokaty. Reklamował się min. na ekranach bankomatów Euronetu.

Komunikat na stronie SK Banku

Wchodząc na stronę widzimy komunikat:

"Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie zawiesiła z dniem 21 listopada 2015 r. działalność Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SBRzR) oraz postanowiła wystąpić do właściwego sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tego banku spółdzielczego. Komunikat KNF w sprawie zawieszenia znajduje się w zakładce informacje i komunikaty/komunikaty oraz na stronie http://www.knf.gov.pl"

Dlaczego SK Bank upada ?

SK Bank to do niedawna największy, a obecnie jeden z największych banków spółdzielczych. Na koniec października bank przy kapitałach 361 mln zł, wykazał stratę z pierwszych 10 miesięcy w wysokości ponad 1,6 mld zł. Dziura kapitałowa sięgała blisko 1,3 mld zł. Stan depozytów banku wynosił 2,1 mld zł. Bank prowadził ponad 100 tys. rachunków.

Zaloguj się, by skomentować