Znajdź nas:

Na jakich zasadach będą przyznawane dotacje, w latach 2015-2020?

Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Na jakich zasadach będą przyznawane dotacje, w latach 2015-2020? - 4.9 out of 5 based on 10 votes
dotacje 2015-2020 dotacje 2015-2020 fot. JeongGuHyeok

Dotacje z funduszy unijnych to ogromna szansa dla Polskich przedsiębiorców. Zarówno osoby, które dopiero wkraczają w świat biznesu jak i "starzy wyjadacze" mają możliwość, dzięki pozyskanym pieniądzom, rozwinąć swoją działalność. Dotacje przeznaczone na lata 2015-2020, będą różnić się wysokością i zasadami przyznawania.
Jakie dokładnie zmiany czekają przedsiębiorców ubiegających się o dotacje?

 

Największy zastrzyk gotówki w historii

Nowe środki, których Polska zostanie beneficjentem to prawdopodobnie ostatnia tak duża, szansa finansowa, dla lokalnych przedsiębiorców. Na prowadzenie polityki spójności w latach 2015-2020, Polska otrzyma 82,5 mld euro. Jest to około 20 mld euro więcej, niż w poprzedniej turze dofinansowania naszej gospodarki. Zmiany dotyczą również sposobu finansowania zgłoszonych projektów. Aktualnie nacisk jest położony na zwrotne instrumenty finansowe, czyli pożyczki. Także zasady udzielania wsparcia finansowego ulegną zmianie. To czy otrzymamy pieniądze na rozwój naszej działalności, w dużej mierze będzie zależeć, jakimi priorytetami kieruje się dane województwo. Realizowane są w pierwszej kolejności te projekty, które rozwijają ustalony potencjał danego regionu. 

Szansa dla małych firm

Dotacje przede wszystkim dają możliwość na rozwój małych firm. Warto zapoznać się ze ścisłymi zasadami przyznawania pomocy z środków unijnych. Na rozpoczęcie nowej działalności, nie znajdziemy nigdzie pożyczki z niższym oprocentowaniem, niż ta która jest oferowana z unijnych dotacji.

Zaloguj się, by skomentować