Znajdź nas:

Jakie są korzyści z faktoringu?

Oceń ten artykuł
(13 głosów)
Jakie są korzyści z faktoringu? - 4.7 out of 5 based on 13 votes
korzyści z faktoringu korzyści z faktoringu fot. Alexander Stein

Coraz większa liczba przedsiębiorców korzysta z faktoringu. Usługa ta jest kierowana głównie do małych i średnich firm, które z powodu stosowania odroczonych terminów płatności dla swoich kontrahentów, mają problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Warto więc wskazać, jakie korzyści niesie ze sobą faktoring.

Pieniądze od ręki

Największa korzyścią dla przedsiębiorców korzystających z faktoringu jest możliwość uzyskania pieniędzy za wykonane usługi bądź za sprzedane towary niemalże od ręki. Pozwala to przedsiębiorcy uzyskać pieniądze niezbędne na zakup surowców czy na opłacenie bieżących zobowiązań innego rodzaju. Usługa ta chroni więc niewielkie przedsiębiorstwa przed bankructwem z powodu stosowania odroczonych terminów płatności za faktury.

Ważną kwestią jest też fakt, że z faktoringu mogą skorzystać także ci przedsiębiorcy, dla których kredyty firmowe są niedostępne. W celu skorzystania z tej nowatorskiej usługi nie trzeba bowiem posiadać zdolności kredytowej czy też prowadzić działalności od długiego czasu. Faktor nie ocenia wypłacalności swojego klienta, ale sprawdza czy jego kontrahenci znajdują się w sytuacji finansowej dobrej na tyle, by móc spłacić swoje należności.

Indywidualne umowy

Każdy przedsiębiorca zainteresowany usługą faktoringową musi pamiętać, że umowy z faktorami są zawierane na indywidualnych warunkach. Oznacza to, że jedna firma może otrzymać od ręki 90 procent wartości przekazywanych faktur, a druga może otrzymać jedynie 75 procent kwoty, na którą one opiewają.

Zaloguj się, by skomentować