Znajdź nas:

Czy firma może się rozwijać bez kredytu?

Oceń ten artykuł
(11 głosów)
Czy firma może się rozwijać bez kredytu? - 5.0 out of 5 based on 11 votes
wsparcie w starcie wsparcie w starcie fot. McLac

Dylemat związany z braniem kredytu firmowego to zagadnienie dobrze znane większości przedsiębiorców. Kapitał to bowiem, obok dobrego pomysłu, największy problem znacznej części biznesów.

Pieniądze na rozwój działalności.

Dlatego niemal każdy ambitny przedsiębiorca na pewnym etapie działalności firmy musiał znaleźć odpowiedź na kluczowe pytanie - skąd wziąć pieniądze na uruchomienie i rozwój działalności.

 

Wsparcie w starcie.

Większość firm potrzebuje wsparcia finansowego na starcie i w pierwszych miesiącach czy nawet latach funkcjonowania. A i później, chcąc się dynamicznie rozwijać, potrzebuje środków na inwestycje. Tymczasem mało która działalność przynosi zyski tak duże, by można dokonywać zakupów inwestycyjnych wyłącznie w oparciu o nie. I nie każdy prowadzący działalność dysponuje kapitałem potrzebnym do długiego podtrzymywania biznesu przy życiu.

Dlatego kredyt firmowy wydaje się doskonałym narzędziem dla niemal każdego przedsiębiorcy, oferującym całą gamę zalet. Jest niemal powszechnie dostępny, a jego uzyskanie nie jest obarczone ani długą, ani żmudną z punktu widzenia kredytobiorcy procedurą. Bogata oferta kredytowa sprawia, że każdy przedsiębiorca może dobrać kredyt idealnie „uszyty” na miarę jego zapotrzebowania i możliwości. Bardzo ważną zaletą kredytu firmowego jest możliwość rozwijania działalności biznesowej bez konieczności angażowania własnych środków, które można przeznaczyć na inne cele. Poza tym, spłacany regularnie kredyt buduje wiarygodność kredytową przedsiębiorcy, ważną z punktu widzenia możliwości zaciągnięcia kolejnych, większych kredytów w przyszłości. A i nie bez znaczenia jest fakt, że odsetki od kredytu firmowego można zaliczyć do kosztów firmy. Na rynku mamy kilka banków proponujących finansowanie dla nowych podmiotów, nie w każdym przypadku będzie to tanie rozwiązanie, ale warto rozważyć również scenariusz- finansowania pomostowego. Zawsze można się rozejrzeć na rynku za możliwością zrefinansowania kredytu, często z możliwością podwyższenia kwoty kredytu, na uproszczonej procedurze i taniej niż pierwotny kredyt.

Zaloguj się, by skomentować