Znajdź nas:

Czy warto brać kredyt na firmę?

Oceń ten artykuł
(12 głosów)
Czy warto brać kredyt na firmę? - 4.5 out of 5 based on 12 votes
kredyt na frmę kredyt na frmę fot. McLac

Zawarte w tytule niniejszego wpisu pytanie tak naprawdę powinno być traktowane jak pytanie retoryczne. A odpowiedź oczywista: po wielokroć tak. Dlaczego? O tym poniżej. Zapraszam do krótkiej lektury.

Kredyt na firmę?

W czasach ogromnej konkurencji w każdej niemal dziedzinie obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest stałe rozwijanie swojego biznesu. To oznacza konieczność inwestowania, a to z kolei wymaga kapitału. I tu z pomocą przychodzą właśnie kredyty firmowe. Żaden przedsiębiorca myślący o przyszłości swego biznesu nie powinien się nawet zastanawiać czy warto brać kredyt na firmę. To dziś najlepsza i najłatwiejsza droga do zdobycia pieniędzy na rozwój.

Czy warto brać kredyt na firmę ?

Najważniejszą korzyścią z kredytu firmowego jest możliwość rozwijania działalności biznesowej bez konieczności angażowania własnych środków, które można przeznaczyć na inne cele. Ale są i inne korzyści. Przede wszystkim to niewielkie oprocentowanie kredytów dla firm. Dziś może ono maksymalnie wynosić 10 procent kwoty kredytu i jest najniższe od lat (dla przykładu, jeszcze dwa lata temu było to 20%). Kredy firmowy pozwala także oszczędzać. Jak? Dzięki niemu można obniżyć podstawę opodatkowania, bo odsetki od kredytu można zaliczyć do kosztów firmy. Jeśli ktoś jeszcze miałby wątpliwości czy warto brać kredyt na firmę, jest i kolejny argument, jakim jest spora dostępność kredytów. Oferuje je niemal każdy bank i to bez skomplikowanych i długotrwałych procedur. I jeszcze jedno – biorąc kredyt przedsiębiorca buduje swoją historię kredytową, co ma duży wpływ na sposób rozpatrzenia wniosków o większe kwotowo kredyty.

Zaloguj się, by skomentować