Znajdź nas:

W rękach policji nowa broń - terminale płatnicze w walce z łamiącymi przepisy.

Oceń ten artykuł
(15 głosów)
W rękach policji nowa broń - terminale płatnicze w walce z łamiącymi przepisy. - 4.7 out of 5 based on 15 votes
terminal płatniczy w policji terminal płatniczy w policji fot. Alexas

Nowelizacja kodeksu wykroczeń ułatwi drogówce pobieranie opłat za mandaty nie tylko w gotówce, ale również za pośrednictwem terminali płatniczych.

Terminale płatnicze w drogówce.

 

W pierwszej kolejności będą wyposażane pojazdy drogówki patrolujące autostrady gdzie najczęściej dochodzi do wykroczeń szczególnie powodowanych przez obcokrajowców. Terminal płatniczy ma być udogodnieniem w uregulowaniu płatności, nie trzeba będzie już jechać do najbliższego bankomatu. Jak relacjonuje Komenda Główna Policji – będzie to duże ułatwienie w codziennej pracy, oszczędność czasu, paliwa, jak również powinno zwiększyć ściągalność mandatów szczególnie wśród łamiących przepisy obcokrajowców. Szczególnie kierowcy tirów mieli problem z dojechaniem do najbliższego bankomatu co ze względu na gabaryty auta nie zawsze było możliwe.
Pomysł jest ciekawy, pytanie jakie będą łączne koszty instalacji terminali płatniczych, jaki zostanie wybrany ostatecznie dostawca usługi i jaka będzie realna ściągalność mandatów. Czy terminal płatniczy będzie tylko gadżetem? Okaże się już wkrótce.

Zaloguj się, by skomentować